Białystok

Miejsca, które warto zwiedzić w Białymstoku:

Jest wiele interesujących miejsc w Białymstoku. Dla tych, którzy interesują się architekturą proponujemy barokowy Pałac Branickich oraz zachwycające pałacowe ogrody. W pobliżu jest również Bazylika Mniejsza Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, ten maleńki budynek wykonany w stylu późnorenesansowym jest najstarszym zachowanym zabytkiem w mieście. Tuż przy nim stoi kościół farny, o wiele nowszy dodatek neogotycki.
Wychodząc stamtąd już jesteśmy na Rynku Kościuszki – jednego z nielicznych w Polsce rynków na planie trójkąta. Warto zwrócić uwagę na fontannę oraz budynek ratusza miejskiego, w którym znajduje się teraz Muzeum Podlaskie.

Jeśli zatęsknicie za zielenią, Planty są miejscem, do którego warto się udać. Jest to park w centrum miasta, pełen fontann i rzeźb, powstały na miejscu dawnych murów miejskich. Bezpośrednio z Plant przejść można do Parku i Rezerwatu Zwierzynieckiego – to prawdziwy las w środku miasta! Na uwagę zasługuje także Akcent ZOO, jest to niewielka enklawa, na terenie której można spotkać zwierzęta występujące w okolicznych lasach, takie jak żbik, ryś, jelenie a nawet niedźwiedź i żubr!

Mówiąc o Białymstoku należy wspomnieć o postaci Ludwika Zamenhofa – twórcy wyjątkowego języka esperanto. W Białymstoku odnajdą Państwo Szlak Esperanto i Wielu Kultur. Spacer tym szlakiem przeprowadzi Państwo przez najważniejsze kulturowo miejsca w mieście. W Białymstoku znajdą Państwo wyjątkowe Centrum im. Ludwika Zamenhofa, które proponuje bogatą ofertę warsztatowo – edukacyjną, tworzy również międzynarodową platformę umożliwiającą wymianę doświadczeń i myśli. Książnica Podlaska zarządza unikalnym Esperanto Libraro, czyli biblioteką esperanto, w której znajduje się ponad 2000 pozycji w tym języku.

W tym niepozornym mieście artyści poukrywali prawdziwe skarby. Murale, bo o nich mowa, zaskakują tu niemal na każdym kroku, doskonale komponując się z otoczeniem. Najsławniejszy z nich – Dziewczynka z Konewką – to piękne połączenie sztuki i roślinności. Odkryj mnogość dzieł sztuki na ulicach Białegostoku.

Białystok ma wiele do zaoferowania, zapraszamy do skorzystania z oferty naszego hotelu, byś mógł przekonać się na własne oczy!

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: center; width: 100%; } #gallery-1 img { border: 2px solid #cfcfcf; } #gallery-1 .gallery-caption { margin-left: 0; } /* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */